Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výbuch muničního skladu 16. Vrbětice

Vrbětice.docx Nejde o snahu kritizovat.  Tak bych to udělal já.

Co se nedozvíte v novinách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Martin - Sračky

Meleš sračky

Valach - Vrbětice - bude ututláno vládou

Podle místních obyvatel pohybujících se v areálu byl první výbuch úmyslný a je za něj odpovědný majitel Imexu. 90kg fosforová bomba.

Druhý výbuch na první pohled vypadal odlišně = byl dílem profesionálů, kteří pracují v podzemních tunelech, které spojují jednotlivé sklady. Komplex tunelů sloužil už za války, bomby zde vyráběla i moje babička. Tunely vedou k Zevetě v Bojkovicích a jsou buď maskovány nebo zasypány. Co je uvnitř asi víte, je to veřejné tajemství.
Proč to vyhazovali do povětří? Naměřili jsme ve vyústění šachet látky, které odpovídají hoření výrobků f. STV = v podzemí hoří např. Dapmon 30 a Emonit. Firma se jich roky zřejmě po expirační době (6 měsíců) zbavovala tak, že je naházela do podzemních šachet, kde je fosfor nedávno zapálil. Teď tam asi budou vlezení vojáci, kteří to hasí jinak než vodou. Jak jste správně napsal a jak je uvedeno na technických listech výrobků, vodou se to hasit nesmí, tak hasičské tanky mají pohov do doby než začne hořet okolní les... Zřejmě používají na chlazení tekutý dusík - to mi taky bylo místními naznačeno.
Co bude dál? Ještě je tam firma Bochemie, která zpracovává raketové palivo a pokud si na youtube vyhledáte "rocket fuel explosion", tak uvidíte co umí 4000 tun tohoto paliva v poušti. U nás toho je neznámé množství uprostřed muničních skladů a vesnic, ale asi toho bude víc, než ty 4tis. tun...
Takže na Valašsku bude divoký Silvestr, pokud to nepřijde dřív. Nevím, jestli umíte někomu vyšetřujícímu napovědět a hlavně jestli to bude chtít někdo slyšet, ale přesto Vám tuto informaci poskytuji, protože to vidím jako jednu ze šancí, aby se to opět nezametlo někam pod koberec a zadlužené firmy Imex aspol. se nehojily na pojistném plnění.

Bilický - Re: Vrbětice - bude ututláno vládou

Děkuji za projevenou iniciativu a zprávy o stavu Vrbětických skladů, i když jsem tam byl mnohokrát takové informace jsem nezaznamenal, a to asi proto, že jsem se přímo neptal. Váš dopis předám, ne však soukromě ale veřejnou cestou, aby tuto informaci zaznamenalo co nejvíce pyrotechniků.

Meleš pěkné sračky - Re: Vrbětice - bude ututláno vládou

 


Archiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Statistiky

Online: 4
Celkem: 289855
Měsíc: 4517
Den: 239